17 września kilka animatorek z naszego Oratorium razem z ks. kierownikiem i kl. asystentem, odpowiadając na zaproszenie Oratorium z Żyrardowa, udali się na tamtejsze Święto Radości, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Bajkowy Żyrardów”. Wczesny wyjazd (o 8 rano w sobotę!) wcale nie sprawił, że zabawa była gorsza. Spotkanie ze znajomymi animatorami, wspólna zabawa, a nawet praca, to przepis na idealnie spędzoną sobotę.

Po oficjalnym rozpoczęciu o 11, odbywały się różne tańce i zabawy. O 12 udaliśmy się na Mszę świętą, którą w towarzystwie innych księży: Mariusza, Wojciecha, Andrzeja, celebrował ks. Łukasz Owsianko, tamtejszy kierownik, a kazanie wygłosił ks. Adam Pasik z Oratorium św. Dominika Savio w Łodzi, który wraz z grupką młodzieży także pojawił się w Żyrardowie. Kiedy wyszliśmy z kościoła już czekały różne zabawy, w których organizacji pomagali nawet nasi animatorzy, a także tórniej trójek koszykarskich.

Festyn skończył sie o 16, kiedy wszyscy wsiadali do naszej kochanej „lodówy” nikt (oprócz ks. kierownika i kl. asystenta) nie spodziewał się, że to jeszcze nie koniec atrakcji na dziś. Niesamowicie zaskoczone animatorki zostały zabrane do Oratorium św. Jana Bosko w Warszawie i ugoszczone przez ks. Sławka Szczodrowskiego. Nasza mała sokołowska wycieczka miała szansę obejrzeć Oratorium oraz jego salę teatralną i zjadła niesamowicie pyszną jajecznicę.

To był zdecydowanie dzień, który zapada w pamięć. Wielkie podziękowania należą się ks. Łukaszowi za zaproszenie do Żyrardowa oraz ks. Sławkowi za pokazanie i opowiedzenie o pracy w Oratorium no i oczywiście za przepyszną kolację :)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 głos)