W ten weekend (9-10.12) pewna grupa osób z naszego Oratorium, pod kierownictwem asystenta kl. Adriana, wybrała się do Miedznej na kolejne Skupienie Adwentowe. Ze względu na nieobecność naszego księdza kierownika, ks. Mariusza, mogliśmy spędzić ten czas z godnym zastępcą, ks. Przemkiem Solarskim. Na miejscu byliśmy po godzinie 19. Zjedliśmy kolację a następnie pomodliliśmy się Nieszporami. Późnym wieczorem przy ciastku i herbacie rozmowy toczyły się do późnych godzin.

Następnego dnia, choć troszeczkę zaspani, rozpoczęliśmy nasze działania od Jutrzni. Po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji księdza Przemka na temat asertywności, poczucia własnej wartości czy umiejętności zorganizowania sobie planu dnia tak, by zawsze znalazło się w nim miejsce na modlitwę i rozmowę z Bogiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych, czasami zaskakujących spraw. Kolejnym punktem programu była Msza święta po której mimo błota, skorzystaliśmy z tzw. siłowni na powietrzu :p Animatorowanie przecież też wymaga odpowiedniej formy :D Mieliśmy potem okazję, aby nauczyć się od naszego kleryka Adriana robić bransoletko-różańce. Nie wszystkim wychodziło ale nikt się nie poddawał! Obejrzeliśmy film: "Gdy budzą się demony", zjedliśmy kolację i wróciliśmy do domów. Chcielibyśmy bardzo podziękować ks. Przemkowi że znalazł czas aby spędzić z nami i poprowadzić skupienie.
Niestety podczas naszego pobytu dowiedzieliśmy się o śmierci księdza proboszcza tamtejszej parafii, ks. Andrzeja, który już od kilku lat z wielką gościnnością nas przyjmował. Dlatego będziemy pamiętać o nim w naszych modlitwach.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (1 głos)