6-8  stycznia w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się II Kapituła Młodych. Spotkanie podczas, którego młodzież z różnych dzieł salezjańskich pomaga rozstrzygnąć pewne kwestie dotyczące duszpasterstwa młodzieży. Gdzie znajdzie się przecież najlepsze rozwiązania na pewne problemy jak nie w ich środowisku?

W kapitule uczestniczyła sokołowska młodzież udzielająca się w Oratorium, chodząca do szkoły salezjańskiej, oraz ta służąca w LSO. Oczywiście z każdego środowiska byli wybrani przedstawiciele.

Już pierwszego dnia kapituły mimo późnej godziny odbyła się konferencja wygłoszona przez ks. Przemysława Solarskiego dotycząca Matki Boskiej i jej kultu, gdyż cała kapituła upłynęła w duchu pobożności maryjnej. Sobota była niesamowicie intensywnym dniem. Cały dzień wypełniony był dyskusjami i próbą znalezienia sposobu na jak najatrakcyjniejsze przedstawienie Maryji młodzieży. Ostateczne wnioski zostały przedstawione księdzu Inspektorowi Andrzejowi Wujkowi w niedzielny poranek. Na koniec podziękowaliśmy Bogu za owocnie spędzony czas Mszą świętą.

Za to spotkanie trzeba dziękować Bogu, ale takze jego organizatorom, ks. Inspektorwi, ks. Wikariuszowi inspektorialnemu, a także ks. Kaweckiemu, ks. Wyszyńskiemu i ks. Szewczykowi, którzy przyjęli nas w progi ośrodka Emaus. Nie można też zapomnieć o ks. Mariuszu, który podjął trud dostarczenia i odebrania nas z Czerwińska, poświęcając swój czas, którego nigdy nie jest za wiele.

To spotkanie może przynieść wiele, ale może też nie zmienić nic. Teraz wszystko jest w rękach tych, którzy mają wiedzę, czy zechcą ją wcielić w życie i się nią dzielić, czy będą woleli pozostać na nią obojętni.

Więcej zdjęć na Fejsie Emausu :)

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)