Nasze Oratorium po raz kolejny postanowiło urozmaicić możliwości spędzenia przynajmniej kilku dni wakacji. W dniach 26-30 czerwca odbyły się Letnie Zajęcia Edukacyjne dla dzieci naszego miasta i nie tylko. Przez 5 dni w godzinach 10-15 bawiliśmy, animowaliśmy i edukowaliśmy ?

Pierwszy dzień upłynął nam na integracji i świetnie przez wszystkich zapamiętanej Grze Francuskiej, no i oczywiście nie możemy zapomnieć o obiedzie który każdego dnia był przepyszny (potwierdzały to prawie zawsze puste talerze dzieci i opiekunów). Drugi i trzeci dzień upłynął na oglądaniu i analizowaniu filmu „Sing” który w piękny sposób pokazywał moc współpracy i niesamowitą determinację w podążaniu za talentami i ich realizacji. We wtorek odwiedził nas także pan Robert Golatowski, który w niesamowicie ciekawy sposób opowiadał nam o Pierwszej Pomocy. W środę natomiast powstało cudowne dzieło, utworzone siłą rąk wszystkich uczestników i odrobiną kredy. Czwartek był chyba najbardziej ekscytującym dniem. Dzieci na pewno długo zapamiętają zabawę w Parku Wodnym w Siedlcach. No i piątek tradycyjnie podziękowaliśmy Bogu Mszą świętą, a przedtem zorganizowaliśmy nasz własny Konkurs Talentów. Tak jak się spodziewaliśmy, talentów było bardzo dużo ?
W dobrej atmosferze, bez większych problemów udało się przeprowadzić tegoroczne Letnie Zajęcia. Duże ukłony należą się księdzu Grzegorzowi Radziszewskiemu, który pod nieobecność ks. Mariusza (musiał być daleko na spotkaniu formacyjnym) podjął się roli kierownika, a także klerykowi asystentowi Adrianowi Arkicie, który w godny sposób zastąpił księdza Rygałę. I chociaż bez Kierownika Oratorium było inaczej, to każde nowe doświadczenie uczy nas ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że dzieci były rzeczywiście tak zadowolone, jak nam się wydawało i że zobaczymy się z nimi przy najbliższej okazji.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6 głosów)