Oratorium to dzieło wychowawcze prowadzone przez Salezjanów. Oratorium to miejsce gdzie bawimy się, uczymy, modlimy i pracujemy z młodzieżą i dla dzieci i młodzieży. Oratorium zapoczątkował św. Jana Bosko na Valdocco w Turynie. Tam gromadził trudną i biedną młodzież, dając im  dach nad głową, zajęcie, możliwość nauki i zdobycia zawodu oraz wzrostu duchowego.

Oratorium to DOM, w którym ten kto tutaj przyjdzie, znajdzie atmosferę prawdziwego domu rodzinnego. Mimo, że na codzień mogą zdarzyć się różne sytuacje - dzieci i młodzież, które akceptują Regulamin Oratorium, zawsze zastaną otwarte drzwi, mogą tutaj przyjść, ogrzać się, pobawić, dostaną coś do jedzenia.

Oratorium to SZKOŁA -  w której dzieci i młodzież uczy się i przygotowuje do przyszłego życia. Można tu uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji, uzyskać bezpłatne korepetycje z niektórych przedmiotów itp.

Oratorium to KOŚCIÓŁ - miejsce nie tylko zabawy i rozrywki, ale także miejsce wspólnej modlitwy, rozważań, spotkań formacyjnych i wspólnego zbliżania się do Boga.

Oratorium to PODWÓRKO - miejsce, w którym spotykają się przyjaciele, aby wspólnie dobrze się bawić, rozmawiać ze sobą, czy pograć w jakąś grę.

Nasze Oratorium zaprasza wszystkich chętnych od wtorku do soboty, w godzinach od 16-20.

Posiadamy boisko do siatkówki plażowej, salę z bilardem, dwa stoły do ping-ponga, piłkarzyki, cymbergaja, gry typu X-Box Kinect oraz barek, przy którym zawsze możesz się posilić, czy napić herbaty.

Ważnymi osobami w Oratorium są: Ksiądz Kierownik, Kleryk Asystent, Kandydaci na Animatora oraz ANIMATORZY :) To od nich zależy, co się dzieje w Oratorium i nimi Oratorium żyje :)

Osoby chętne od pierwszej klasy gimnazjum wzwyż, mogą podjąć Formację Kandydata na Animatora, aby to zrobić wystarczy zgłosić się do Księdza Kierownika i wyrazić mu swoją chęć :)

ZAPRASZAMY!!!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (8 głosów)